Aktualności

Zamek Królewski w Olsztynie w Dzienniku Zachodnim
2014-07-11

Dodatek weekendowy Dziennika Zachodniego w dniu 11 lipca poświęcony był Olsztynowi. Nie mogło w nim zabraknąć zaproszenia do najstarszych i najpiękniejszych ruin zamkowych w okolicy Częstochowy.

 

Zarząd Wspólnoty Gruntowej zaprasza przez cały rok

 na Zamek Królewski w Olsztynie

www.zamekolsztyn.pl

 

 

Spółka do Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej wsi Olsztyn reprezentuje ok. 600 rdzennych mieszkańców Olsztyna i w ich imieniu zarządza zamkiem ( w tym prowadzi prace renowacyjne na wzgórzu zamkowym, zawsze w porozumieniu z konserwatorem zabytków) i terenami wokół Olsztyna.

 

Zamek w Olsztynie został zbudowany na przełomie XIII i XIV w. i jest wpisany do Krajowego Rejestru Zabytków. Jest otwarty dla turystów codziennie od godziny 900. Zwiedzać można zamek górny (z charakterystyczną wieżą cylindryczną – stołp) oraz podziwiać widoki z platformy umieszczonej w wieży „Starościńskiej” (potocznie nazywanej kwadratową lub „Sołtysią”). Jest też udostępniamy na liczne imprezy plenerowe.

 

Od roku na zamku wspólnie z Parkami Krajobrazowymi prowadzony jest wypas owiec w ramach projektu LIFE +.

 

Ostatnim największym przedsięwzięciem Wspólnoty Gruntowej jest uruchomienie w listopadzie 2013r Przychodni Zamkowej „AMICUS” przy ul. Kűhna 26, która prowadzi usługi medyczne i rehabilitacyjne w ramach umowy z NFZ.

 

 

Zarząd Wspólnoty udziela finansowego wsparcia licznym instytucjom działającym na terenie gminy: OSP, KGW, Gminnemu Przedszkolu, Szkole Podstawowej, Gimnazjum im. Kaspra Karlińskiego. Klubowi Sportowemu „Sokół” oraz parafii p.w. Św. J. Chrzciciela.

 

Od kilku lat Zarząd Wspólnoty Gruntowej współpracuje ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Olsztyn „ORLE GNIAZDO”. 15 czerwca wspólnie aktywnie uczestniczyliśmy w festynie rodzinnym w ogrodach plebańskich.

 

 « wróæ

         © 2017 Zamek Olsztyn. Wszelkie prawa zastrzeżone. statystyka
Realizacja: ERMATGROUP