Aktualności

12 sierpnia 2012 - V Turniej Rycerski o szablę Kaspra Karlińskiego
2012-06-11

Zapraszamy na Turniej o szablę Kaspra Karlińskiego, który odbędzie się 12 sierpnia na błoniach zamku olsztyńskiego, rozpoczynając się tradycyjnie o godz. 11 paradą rycerską. Zapraszamy serdecznie do wykorzystania potencjału i charakteru imprezy do promocji własnych produktów, usług i działań.

 

 

Turniej stał się imprezą cykliczną wpisaną na stałe w tradycje olsztyńskiego zamku z roku na rok zwiększa się liczba bractw rycerskich prezentujących swoje umiejętności, w roku ubiegłym było ich około 200 oraz powiększa się liczba uczestników imprezy. 

      Turniej jest organizowany jako impreza masowa zgodnie z ustawą o imprezach masowych i ma charakter rekonstrukcji historycznej łączącej elementy zabawy i edukacji z tego powodu jest on imprezą typowo rodzinną. Dodatkową atrakcją eventu jest fakt, że wszystkie zabawy i animacje przygotowane dla dzieci typu „wioska rycerska”, czerpanie papieru, przedstawienie kukiełkowe o historii Kaspra Karlińskiego, poszukiwania skarbu, animacje, konkursy, place zabaw są w całości bezpłatne, bezpłatny jest także wstęp dla dzieci do lat 12, osoby dorosłe za wstęp płacą 10 zł.
    Nie bez znaczenia dla charakteru imprezy i frekwencji jest fakt, że turniej odbywa się zawsze w dniu parafialnego odpustu w Olsztynie, na który od lat dojeżdżają goście z całego regionu.
 
Miło nam poinformować, że V Turniej Rycerski “O szablę Kaspra Karlińskiego" został objęty opieką merytoryczną Muzeum Narodowego w Wilanowie, które aktywnie włączyło się w przygotowania turnieju a jego pracownicy zaprezentują kilka elementów XVII-wiecznej szlacheckiej i rzemieślniczej kultury. 


« wróæ

         © 2017 Zamek Olsztyn. Wszelkie prawa zastrzeżone. statystyka
Realizacja: ERMATGROUP