plWspólnota Gruntowa w Olsztynie      tel.: 734-995-161; 607-092-267 ul. Kühna 20, 42-256 Olsztyn
Fundacja Wspólnoty Gruntowej w Olsztynie

Aktualności

Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki

W dniu 21 października 2019r. w  Sali Audytoryjnej Muzeum Śląskiego w Katowicach odbyły się Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki.  Pan Jakub Chełstowski  Marszałek województwa śląskiego zaprosił do udziału w obchodach pana Włodzimierza Nabiałka – Prezesa Fundacji Wspólnoty Gruntowej wsi Olsztyn i panią Bernadettę Niemczyk – członka zarządu.

W czasie uroczystości wręczono podziękowania dla pana Włodzimierza Nabiałka i pani Bernadetty Niemczyk za pomoc w organizacji „Juromanii 2019”.

 

 

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony w 1979 przez Światową Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Turystyki. Celem Dnia jest podnoszenie świadomości dotyczącej roli turystyki w społeczności międzynarodowej i pokazanie jak wpływa ona na wartości społeczne, kulturowe, polityczne i gospodarcze na świecie. To święto wszystkich ludzi branży, bazy hotelowej i gastronomicznej, działaczy organizacji turystycznych, właścicieli i administratorów atrakcji, wszystkich dla których turystyka to z jednej stron źródło dochodów, z drugiej pasja, przygoda, możliwość dzielenia się swoimi pomysłami na spędzanie wolnego czasu.