plWspólnota Gruntowa w Olsztynie      tel.: 734-995-161; 607-092-267 ul. Kühna 20, 42-256 Olsztyn
Fundacja Wspólnoty Gruntowej w Olsztynie

Aktualności

Wykład dr Czesława Hadamika pod tytułem „Zamek Olsztyn krok po kroku”

W dniu 29 października 2019r. w  Muzeum Regionalnym w Kamienicy Polskiej pan Czesław Hadamik  poprowadził wykład pod tytułem „Zamek Olsztyn krok po kroku”. W wykładzie przedstawił historię Zamku w Olsztynie na przełomie wieków.

Dr Czesław Hadamik jest archeologiem, absolwentem Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje zainteresowania i doświadczenia badawcze stara się wykorzystać nie tylko w publikacjach fachowych, ale również w książkach i artykułach popularnonaukowych oraz pozycjach literackich, skierowanych do ludzi zainteresowanych historią i zabytkami dawnych wieków. Jest autorem i współautorem ponad 100 publikacji naukowych oraz popularnonaukowych. Od 2013 r. prowadzi badania archeologiczno-architektoniczne na terenie historycznej ruiny zamku Olsztyn.

W wykładzie wzięli udział członkowie zarządu Wspólnoty Gruntowej wsi Olsztyn: Włodzimierz Nabiałek, Bernadetta Niemczyk, Anna Buszewska, Grażyna Elmanowska, Barbara Krajewska i Ryszard Śledź.

 

 

Informujemy, że 15 listopada 2019 r. (piątek) o godzinie 17.00 w sali reprezentacyjnej Ratusza częstochowskiego odbędzie się  wykład dr Czesława Hadamika pod tytułem „Najnowsze badania archeologiczne zamku Olsztyn”, na który Państwa bardzo serdecznie zapraszamy.